Hatvannegyedjére konferenciáztunk

Idén is sokszínű és nagyon jó hangulatú konferencián vehettek részt a 64. Hidrobiológus napok résztvevői. A magyar hidrobiológus élet 1957 óta megrendezett eseményére idén is közel százan regisztráltak. A Magyar Hidrológiai Társaság Limnológiai Szakosztálya, a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet, az MTA Nemzeti Víztudományi program, a Víztudományi és Vízbiztonsági Nemzeti Laboratórium és az MTA Veszprémi Területi Bizottsága közös rendezvényének célja az édesvizek hidrobiológiai kutatási eredményeinek bemutatása és megvitatása. A központi téma ezúttal a „Vizes élőhelyek multidiszciplináris kutatása” volt. 

Idén három nap alatt 45 előadást hallgathattak meg az érdeklődők, és a korábbiaknál több előadást és előadót is díjaztak.

Az MTA Nemzeti Víztudományi Program díját a „LXIV. Hidrobiológus Napok legjobb szakmai prezentációjá” -ért Fleith Gábor az ELKH-BME Vízgazdálkodási Kutatócsoportt tagja kapta „A Tisza-tó áramlási és hordalékvándorlási viszonyainak feltárása terepi mérésekkel és számítógépes modellezéssel” előadásáért.

Tihany Önkormányzatának Díjait a három legjobb fiatal előadó kapta. Az I-II-III. helyezettet a hallgatóság szavazatai alapján a 35 év alatti előadók közül választották. I. helyezett Czeglédi István intézetünk kutatója lett, „Az ártéri hal metaközösségek sokféleségét meghatározó térbeli és lokális tényezők jelentősége” című előadásával. A II. helyezett szintén intézetünk kutatója Mészáros Boglárka lett „Az urbanizáció hatása a balatoni kockás siklókra (Natrix tessellata) című előadásával A III. helyezett Juhász Erika a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont, Ökológiai és Botanikai Intézetének kutatója lett, „Az eurázsiai hód tájátalakító tevékenységével és annak ökológiai hatásaival kapcsolatos tudásunk és tudáshiányunk a Kárpát-medencében” című előadásával.

Az Aranyponty Zrt. két díjat ajánlott fel a legjobb gyakorlati haszonnal bíró előadásokért. Ezeket Ferincz Árpád a MATE AKI Természetesvízi Halökológiai Tanszék kutatója „Quo vadis Velencei-tó?” című-, és Hegedűs Anna a MATE AKI Természetesvízi Halökológiai Tanszék kutatója „Horgászvizeink komplex állapotfelmérése: környezeti-, ökológiai- és halgazdálkodási konfliktusok feltárása” című előadásával érdemeltek ki.

A konferenciáról készült absztraktkötet innen letölthető.

Találkozzunk jövőre is ugyanitt!